Aktuality

!!! Skvělé zprávy : Ch. Fairmont Faitte Aratinga - IPD +/+ !!!

Majitelé a majitelky fenek tohoto krásného plemene - nabízím Vám ke krytí našeho zlaťáčka - Fairmont Faitte Aratinga. 
Faittík vzešel z úspěšného zahraničního spojení, kdy matkou je naše Delinka - JCh. Dubuqué Deliqué Aratinga a otcem Lancelot sir vom Bruggenerland. Podařilo se nám spojit exteriér, povahu a vyšli nám i hezké zdravotní výsledky.
Faittík je MDR normal, CEA carrier, DM carrier, IPD normal
Faittík je výstavně úspěšný pes, který v necelých 2 letech vyběhal titul šampiona ČR s milou a mazlivou povahou díky níž se věnujeme canisterapii, velice rychle učenlivý a chytrý.
Máme za sebou již pár krytí, kdy s jistotou můžeme říct, že je Faittík spolehlivý krycí pes 
Emotikona smile 


Než se nám podaří uhnat někoho, kdo nám dodělá stánky a přidá nám sem odchovaný vrh A , tak přidávám alespoň pár fotek našich úžasných krasavců … 
!!!Již nepřijímáme rezervace na štěňátka z tohoto spojení!!!


Všechna štěňátka našla své úžasné domovy. 


Děkujeme za velký zájem o naše odchovance .
Další štěňátka plánujeme , tak sledujte plánované vrhy :) 


Děkujeme také novým majitelům za super podmínky , které našim modrákům dávají a za pravidelné informace a fotečky :)

 

26.8.2018

Březost potvrzena a tak se za měsíc budeme těšit na krásné modrotrikolórní nadělení :) Předpokládaný termín porodu je 26.10.2018. 

Už se moc těšíme a jsme zvědaví, jaké barvičky a kolik prcků na nás čeká. 
24.8.2018
Máááááme nakryto :) Zadařilo se a teď už jen budeme doufat a vyčkávat, co nám za měsíc ukáže ultrazvuk :)

18.8.2018
Máme vybráno... Ženichem pro Nessinku se stane Skabona Kiss´N Run. Nádherný pes ze Švédska, který má úžasně milou povahu, moc hezký exteriér a i zajímavé zdravotní výsledky. V pátek se jedeme pokusit nakrýt :)

15.8.2018
Náš Matyásek už nám trochu povyrostl a proto jsme se rozhodli vrátit se zpět i do psího života a začínáme rovnou rozmnožením i čtyřnožců :) 
Rozhárala se nám Nessinka a tak začínáme vybírat ženicha. Opět i zde budeme dbát na povahy, exteriér a zdraví ... 
SOCIALIZUJEME :-)24.12.2017
20.11.2017
Ahoj, mé jméno je Matyas a přidal jsem se do této rodinky... Jak to tak vypada, tak i já budu pejskař 😍😍😍 mám ta naše psiska mooooc rád 😊Nessinka je moje vrchní ošetřovatelská... Nehne se ode mě na krok a hodně zvažuje, koho ke mě v kočárku pustí .. 
 

 Do naší smečky se přidal jeden malý dvounožec a tak jsme veškeré aktivity na rok pozastavili a socializujeme naše zvířátka s malým ďáblikem :) 

Výstava psů Nitra 10.6.-12.6.

Vydali jsme se k našim Slovenským bratrům na třídenní výstavu v Nitře. Pojali jsme to jako výlet s poznáním krás Slovenské republiky - krásnou Nitru a Piešťany, kde jsme se šli podívat na spanilou jízdu veteránů ... Avšak vetší atrakcí než veteráni byla naše tři chlupatá zlatíčka :) Na kolika fotoaparátech se teď pohybujemeeee :) 
Jako doplňkem k našemu výletu jsme se šli s Faittíkem proběhnout i do výstavního pole a naše úspěchy šly teorií : každý den o stupínek výš :D 
10.6. Národní výstava psů Nitra - Fairmont Faitte Aratinga - Velmi Dobrý 1 - paní rozhodčí nás asi nechtěla namlsat hned první den 
11.6. Mezinárodní výstava Nitra - Fairmont Faitte Aratinga  - Výborný 2, ResCAC
12.6. Mezinárodní výstava psů Nitra - Fairmont Faitte Aratinga - Výborný 1,CAC

Děkujeme za krásný víkend s milými slovenskými přáteli, za hezké posudky ( ale i za ten méně hezký :D ) a hlavně svým chlupáčkům za to, jak byli úžasníí

22.5.2016 Krajská výstava psů Horní Počernice

Fairmont Faitte Aratinga - Výborný 1, Vítěz třídy , Krajský vítěz
Nessiata Blue Dream von der Ischlerbahn - Výborný 1, Vítěz třídyA je to tadyyyy... Faittík je tatínek :) V CHS Riseva se narodilo krásných 9 štěňátek.... !!
3 holčičky a 6 kluků :)
Volný poslední zlatý klučina. Více informací na www.riseva.cz
Fotky štěňátek ve fotogalerii vrh B Riseva.

Jupííííííííí ... Březost potvrzena :) Faittík se stane novopečeným otcem :) 

Evička nám zavolala tu skvělou zprávu, že už se také nemohla dočkat a vyrazila na veterinu. Odtamtud přišla s úžasnou zprávou a to, že na ultrazvuku byli vidět malé kuličky a my se tak můžeme těšit na krásné zlaťáčky - srdcem i barvou :) 
Už se nemůžeme dočkat až se vyklubou na svět a my budeme moct jet na návštěvu :) 
Více informací o vrhu přímo v CHS, kde se mimča narodí www.riseva.cz
Matka: Desert Rose Gold Stříbrná podkova
Otec: CH.Fairmont Faitte Aratinga

!! 21.3. jsme absolvovali vyšetření kyčlí a loktů s naším Faittíkem - Fairmont Faitte Aratinga - velice nás potěšili výsledky -

kyčle - 0/0
lokty - A/A
Majitelé a majitelky fenek tohoto krásného plemene - nabízím Vám ke krytí našeho zlaťáčka - Fairmont Faitte Aratinga. 
Faittík vzešel z úspěšného zahraničního spojení, kdy matkou je naše Delinka - JCh. Dubuqué Deliqué Aratinga a otcem Lancelot sir vom Bruggenerland. Podařilo se nám spojit exteriér, povahu a vyšli nám i hezké zdravotní výsledky.
Faittík je MDR normal, CEA carrier, DM carrier.
Faittík je výstavně úspěšný pes, který v necelých 2 letech vyběhal titul šampiona ČR s milou a mazlivou povahou díky níž se věnujeme canisterapii, velice rychle učenlivý a chytrý.
Máme za sebou i první krytí, kdy už s jistotou můžeme říct, že je Faittík spolehlivý krycí pes 
Emotikona smile 
15.3. Osobní blahopřání
Vydali jsme se osobně popřát těm našim zlatíčkům a předat jim malé dárečky k narozeninám ... Nejdříve jsme byli velice mile přivítání majitelkou Floydíka, kdy jsme si u kávičky dlooouho povídali o tom jaký je Floydík miláček, jak si vyhraje s jejich vnoučátky a stal se zlatíčkem pro všechny jejich blízké, které když chvíli Floydíka nevidí a nemůžou se pomazlit, tak jsou celý nesví :)
Dále jsme pokračovali na Vítkov, kde jsme měli sraz s paničkou a Fiduškou. Zde jsme udělali dlouhou procházku po Vítkově, kde nám Helenka ukázala krásy Prahy a kam s Fiduškou chodí i zde jsme slyšely slova chvály a spokojenost Helenky, jak by Fidušku za nic na světě neměnila... 
Jsem neskutečně vděčná za majitele našich Fkáčků, za rodiny ve kterých jsou a za lásku, kterou dostávají ... Jako chovatelka si nemohu přát víc!!! Z tohoto výletu jsem odjížděla neskutečně šťastná, že jsem chlupáčky viděla a také proto, jak se mají báječně :*
Moc děkuji ... :-* 

14.3.2016
VŠE NEJLEPŠÍ Fkačci :*

Dnes je to přesně dva roky, kdy jsme s Delinkou vstávaly v brzkých ranních hodinách a přivítaly na svět krásná tři štěňátka - paní Frodovou(Fidušku), Faittíka a Floydíka... 

Moje drahá vnoučátka, přeji vám jen ty nejhezčí chvíle po boku vašich skvělých páníčků a paniček, ty nejlepší mňaminky, dobrůtky a laskominy do vašich žaludků :) a hraček na zabavení ve chvílích, kdy vás vaši páníčci musí ,ač neradi, nechat samotné ... :) 

Děkuji rodině Čermákových za úžasnou péči a lásku, kterou dávají Floydíkovi
a paní Helence za to, jak Fidušku miluje a že se jí stala takovou společnicí a za tu krásnou péči, kterou u ní má !!!
V neposlední řadě musím poděkovat své mamince, která dává veškerou péči a lásku Faittíkovi a že mi ho půjčuje na výstavy, zkoušky a na pomuchlání :))) 
!!! Děkuji VÁM !!! 

8.3. Proběhlo dlouho plánované krytí.  
Po měsících čekání až se Rousinka rozhárá nadešel ten čas. Majitelka Evička důkladně kontrolovala až ten den nastane. A je to tady... Den D nadešel a nevěsta přijela za naším Faittíkem. Přiznám se, že jsem byla nervózní. Přeci jen Faittíkův první ,,skok,,. Bude vědět jak? Podaří se mu to? Sednou si s Rousinkou? Tyhle a ještě další otázky se mi honily hlavou...
Velké překvapení pro mě bylo, když jsme Faittíka pustili z auta, přičuchl k Rousince a už naskočil...
Jen mamka konstatovala ať přejdeme alespoň na zahradu ať nepřekážíme v silnici. Zašli jsme za vrátka, hop a už to bylo ... Velice příjemné překvapení to bylo pro nás pro všechny :)
Takže nyní už můžeme konstatovat, že FAIRMONT FAITTE ARATINGA je krycí pes :)
Nyní už jen čekáme, jak dopadne ultrazvuk, zda-li se můžeme těšit na ty krásný roztomilý chlupáčky...
Více informací na stránkách www.riseva.cz, ale i zde budeme doplňovat informace...
!!! ÚŽASNÁ ZPRÁVA !!!
V necelých dvou letech se náš Faittík - FAIRMONT FAITTE ARATINGA -
se stal ČESKÝM ŠAMPIONEM KRÁSY
Konečně padl rok 2016 - což pro nás znamenalo druhou výstavní sezónu a ihned jsme šli zkusit štěstí na výstavu psů do Ostravy, kde se nám podařilo vyběhat si ocenění V1,CAC, čímž jsme splnili veškeré podmínky pro udělení titulu českého šampiona... Juchůůůůůů ....
9.1.2016 Hanácká národní výstava psů Brno 
Fairmont Faitte Aratinga - Výborný 1, CAC
SPLNĚNY PODMÍNKY PRO UDĚLENÍ TITULU 
ŠAMPIÓN ČESKÉ REPUBLIKY !!!
Všichni z chovatelské stanice 
LA ESPERANZA ESTRELLADA 
Vám přejí krásné svátky vánoční a hodně štěstí v novém roce
1.11.2015 DUOCACIB Mezinárodní výstava psů Praha
Fairmont Faitte Aratinga - VÝBORNÝ 4
Druhý den jsme vyrazili trochu dřív, takže jsme měli spoustu času na rozbalení našeho výstavního místečka i přípravu :)  Ale to asi Faittíka trochu nabudilo a rozhodl se, že dnes bude velký pan pes a ocas prostě bude nosit nahoře :)  Pan rozhodčí Fiala nám sice řekl, že se mu Faitte moc líbí, ale že on je bohužel na ty ocasy, takže mu musí zadat známku V4. Avšak každá výborná je pro nás výborná a z euforie předchozího dne jsme z výstavy odjízděli spokojeni, plni příjemných zážitků a s taškami plnými mňamek a dortiku pro moji drahou Delinku, která 30.10. oslavila své krásné 5. narozeniny avšak oslavu jsme dělali až v neděli :)) 
31.10.2015 DUOCACIB Mezinárodní výstava psů Praha
Fairmont Faitte Aratinga - VYBORNÝ 1, CAC - třída otevřená

Na výstavu jsme dorazili trochu na poslední chvíli... Díky zácpě, která se čekala na výstaviště.
 Jen jsme přiběhli ke kruhu, shodila jsem kabát, Faittymu nasadila výstavní vodítko, hodila jsem číslo na ruku a už jsem nabíhala do výstavního kruhu :) Ještě, že v těchto chvílích jsem klidnější než mamka a musím říct, že Faittík je v tomto směru po mě:D... Vůbec žádná nervozita, předváděl se naprosto úžasně a paní rozhodčí Fialovou uchvátil... Po dlouhém rozhodování, kdy jsme měli silnou konkurenci výstavních matadorů přeci jen pohled paní rozhodčí zůstal na nás a s mým velkým překvapením, kdy podávala jednotlivým vystavovatelům ruku - mě ji podala jako poslední s ortelem V1, CAC ... Teprve v tuto chvíli u mě zapracovaly nervy, štěstím jsem se celá třásla a padla i nějaká ta slza :D
Byl to náš 4 v řadě V1 CAC, avšak protože všechny byly získány v jedné sezóně - ještě jsme nemohli žádat o titul šampiona ..

30.10.2015 VŠE NEEEEEEJ MOJE NEJDRAŽŠÍ :) :*
DUBUQUÉ DELIQUÉ ARATINGA slaví své nádherné 5. narozeniny
Moje milovaná Delinko, k Tvým 5. narozeninám Ti přeji jen zdravíčko, ať jsi stále tak vitální, rychlá, dravá a prostě naprosto úžasná jako doposavaď. 

Jako tvoje panička Ti slibuji i nadále neustálý přísun společných procházek,chvil po mém boku a srandiček při výcviku a učení nových tríčků, stále spokojené tvoje bříško a chuťové buňky :) a spooooooustu těch žlutých kulatých - těch, co tak miluješ - tenisových balooonků :D 
KRÁSNÉ NAROZENINY ! :*

10.10.2015 Mezinárodní výstava psů České Budějovice
Fairmont Faitte Aratinga - VÝBORNÝ 1, CAC - třída otevřená
Po cestě, kdy jsem jela s časem o závod, abychom stihli výstavu, kdy jsme šli na začátku a potom, co jsem zjistila, že jsem si doma zapomněla pamlskovník - velice důležitou část svého ošacení v kruhu, kdy v šatech ani v saku nebyla jediná kapsička ... Velké díky patří Marcelce, která mi zapůjčila její !
Jsme si vyběhali krásné první místo a byli jsme nesmírně spokojeni !!! Faittík se tu vystavoval sám, jako by mě ani nepotřeboval :) Stál jako socha a vždy po panu rozhodčím hodil ten jeho sladký kukuč. :)
Také jsme se tu po dlouhé době setkali s Andrejkou a jejím krasavcem... Velice příjemné setkání.
Děkujeme panu rozhodčímu i našim přátelům.
23.8.2015 Fairmont Faitte Aratinga složil canisterapeutické zkoušky
Jupíííí  - 
úspěšně jsme složili zkoušku z canisterapie a stáváme se canisterapeutickým týmem ve zdejší nemocnici. 

18.6.2015 Národní výstava psů Mladá Boleslav
Vyrazili jsme také na výstavu v mém rodném městě . :)
Fairmont Faitte Aratinga - Výborný 1, CAC
Nessiata Blue Dream von der Ischlerbahn - Výborná 3

20.6.2015 Národní výstava psů Klatovy
Tento den byl pro nás velice úspěšný. Na výstavě nám zazářili oba dva naši krasavci. Rakouské paní rozhodčí Bregenzer Brigitte se velice líbil náš Faittík i teta Nessie :-) A oba pokračovali ve svém Benáteckém úspěchu :-)
Fairmont Faitte Aratinga – VÝBORNÝ 1, CAC, Národní vítež , BOS
Nessiata Blue Dream von der Ischlerbahn – VÝBORNÁ 1, CAC
Odjížděli jsme velice hrdé na naše dětičky !!!


13.6.2015 Krajská výstava psů Benátky nad Jizerou
Byl to trochu akční den, který se však vyplatil. Panička se chtěla trochu odreagovat a tak v pátek vyrazila na nedaleký festival. V sobotu jsem věděla, že jsem nahlásila výstavu, tak jsem přejela z bodu A do bodu B. Jen jsem se převlékla do výstavního kostýmku a naběhla s psisky do kruhu :-) Byl pořádný pařák, tak to v tom saku nebylo úplně příjemné, ale moje zlatíčka si vyběhala krásná 1. místa

Nessiata Blue Dream von der Ischlerbahn – Výborná 1, Vítez třídy, Krajský vítěz třída otevřená
Fairmont Faitte Aratinga – Výborná 1, Vítěz třídy třída mladých
Faittík zde zlomil svůj zásek na druhých místech :-) Tak jen tak dál, hochu :-)

 
  
30.5. 2015 Klubová výstava kolií a šeltií Humpolec
Byť jsme se na výstavě nejdřív pořádně vysmažili na sluníčku a poté pořádně zmokli, i přesto to byl velice příjemný den. Setkali jsme se se spoustou příjemných lidí, seznámili se s novými koliáři a výstavu strávili po boku naší velké kamarádky Evi z chovatelské stanice Riseva.
Také pejsci mi tu dělali velkou radost. Nessinka zase zářila a to ve velké konkurenci.
Nessiata Blue Dream von der Ischlerbahn – VÝBORNÁ 1, CAC třída otevřená
Fairmont Faitte Aratinga - VÝBORNÝ 2 třída mladých
!! Děkujeme pořadatelům za dobré uspořádání výstavy !!

22.5.2015 Mezinárodní výstava psů Litoměřice
Fairmont Faitte Aratinga – Výborný 2 třída mladých
14.5.2015 krajská výstava psů Hradec Králové
Fairmont Faitte Aratinga – Výborný 2 třída mladých

 
8.5.2015 - 10.5.2015 VÝCVIKOVÝ TÁBOR LUŽANY
Rovnou z výstavy jsme spěchali na výcvikový tábor do Lužan. Bylo to trochu náročné se třemi koliemi, ale zvládli jsme to na jedničko. Bylo to super. Panička se vylítala, psiska se vylítali ….

 
8.5.2015 krajská výstava psů Mladá Boleslav
Fairmont Faitte Aratinga – Výborný 2 třída mladých
2.5.2015 Mezinárodní výstava psů PRAHA
Z velké konkurence si Faittík doslova vyběhal krásné druhé místo.
Fairmont Faitte Aratinga – Výborný 2 třída mladých

 
18.4.2015 charitativní pochod PESOS pro pomoc útulkům
Tento den jsme se zúčastnili pochodu v Praze. Jako jediní jsme reprezentovali naše dlouhosrsté plemeno – absolvovala ho Ness, Deli i Faittík, já, mamka a připojila se k nám i ségra s Deroušem – také jediným zástupcem :-) Udělali jsme si takovou dámskou jízdu s našimi mazlíky.
Musím pochválit výbornou organizaci a milé překvapení na konci. Potěšila mne také vybraná částka přes 100 000 Kč a více než 900 účastníků.

11.4.2015 Národní výstava Ostrava
Vyjeli jsme se podívat až do Ostravy a hezky se nám tam zadařilo. Panička odjížděla velice spokojená a psiska mooooc uchválená :-)
 
Nessiata Blue Dream von der Ischlerbahn – VÝBORNÁ 1, CAC třída otevřená
Fairmont Faitte Aratinga – VÝBORNÝ 2 třída mladých
3.4.2015 začátek kurzu CANISTERAPIE
Po zkušenosti s Nessinkou jsem i Faittíka přihlásila do kurzu CANISTERAPIE. Jednak díky socializaci a jednak aby mohl pomáhat jako Ness.
30.3.2015 Nessinka slaví 2 roky
Nessinka dnes oslavila své 2 narozeniny. Oslava se neobešla bez dortíku a spousty dárků. Panička přichystala i pohoštění pro dvounožce, aby si to Ness užila, jak se patří . Dostala spoustu mňaminek, hračky, krásné svítivé vodítko s oboječkem a také reflexní vodítko s postrojem.
Nessince přejeme vše nejlepší!!! Hlavně zdravíčko !!!
28.3.2015 jsme byli na pasení.
Vyzkoušet vlohy našich kolií. Nejlepší z nich byl náš mlaďoch Faittík – ten hned vědět, co dělat a ovečky hned začal hezky pást :) Delinka se také hodně snažila, ale chvílemi brala jako větší srandu střapec, který jsem měla v ruce. No joo, Delinka aportérka :-) Nessinka byla v prvním kole hrozně vyplašená a moc ani nereagovala, ale když jsme ji vzali do druhého kola, tak už o ovečky jevila zájem a začala je obíhat. Určitě neusneme na vavřínech a vyrazíme znovu :-)
15.3.2015 seminář POSILOVACÍ TRIKY
Vzala jsem oba dva zlaťáky se protáhnout do společnosti a dělat parádu :-) 
Vyrazili jsme do Jiřic na seminář Posilovací triky, kde jsme se dozvěděli spoustu užitečných rad a nových triků. Byl to příjemný seminář se spoustou novinek.
14.3.2015 seminář DOGDANCING
Původně měla jít Nessinka, ale protože se mi rozhárala, tak jsem vzala Delinku s mladym Faittíkem. Jak já říkám, jedna nebo dvě kolie na vodítku už není rozdíl :-) 
Delinka se na semináři připravovala na zkoušky a Faittíka jsme učili novým tanečním kreacím, které ještě panička neznala.
14.3.2015 VRH F SLAVÍ SVÉ 1. NAROZENINY
V tento den nám naše Fková mimina slaví své krásné 1. narozeniny.
Frodynce( Fidušce) , Floydíkovi a Faittíkovi přejeme krásné oslavení narozenin. Spoustu mňamek, hraček, procházek a chvil se svými páníčky, zdravíčko a nepolevující aktivitu :D :-)
Krásné narozeniny Fkáčci :-)

 
3.3. 2015 kurz OBEDIENCE
Delinka vyrazila trénovat na ob-z. Musím říct, že je to moje holka šikovná a teď už jen najít termín na složení zkoušky :-)
28.2.2015 seminář DOGDANCING
Druhý den mi na seminář dělala garde Delinka. Byli to už pokročilý, takže zde jsme získávali zkušenosti na zkoušky, ale také obtížnější triky.
Byly to velice příjemné dva dny, kde jsem poznala nové přátelé z řad pejskařů a také psí talenty. Musím pochválit Marcelu za skvělou organizaci tohoto semináře.
27.2.2015 seminář DOGDANCING
První kolo jsem na seminář začátečníků do Svijan vzala Nessinku s Faittíkem. Moc se jim to líbilo. Naučili se spoustu nového a hlavně: pracovali s paničkou. Alča nás naučila spoustu nových vychytávek a to jak na dogdancing, tak i na výcvik poslušnosti.
15.2.2015 socializační kurz
S našim mladym Faittíkem jsme absolvovali socializační kurz, kterého se zhostil velice dobře. Pejsci pro něho byli zajímaví a nejvíc se mu líbili puntíkaté slečny dalmatínky… ( možná proto, že jedna byla v závěru hárání) a Faittík z ní nemohl spustit oči :-) Krásně se vytáhl v poslušnosti, v přátelské povaze a nechal se i ošmatat paní trenérkou :-)
14.2.2015 seminář OBEDIENCE
S Delinkou jsme se zúčastnily kurzu obedience… Některé rady byly přínosné, avšak kurz byl relativně špatně zorganizován a byly zde velice dlouhé čekací doby a špatný poměr cvičící doby jednotlivých účastníků. Bylo nám to dlouhé a odcházely jsme nevyřáděné,nevycvičené a otrávené.
29.1.2015 naše první návštěva nemocnice s Ness – canisterapie
Konečně jsme se s Nessinkou vydaly do nemocnice. Pro obě dvě to byla velice silná první zkušenost, kdy Nessinka svou přívětivou povahou pomohla pánovi po mrtvičce, který se bohužel nemohl hýbat ani mluvit. Ale rozplakali jsme ho a dokonce se poté, co ho Nessinka olízla na ruce jí snažil pohladit…
Mírně hýbl prsty. Začal více reagovat pohledem i mimikou… Úžasná první zkušenost a po návštěvě v nemocnici jsme si musely jít zaběhat, aby se ty dojmy trochu rozproudily :P
11.1.2015 seminář VYSTAVOVÁNÍ
S Faittíkem jsme vyrazili na kurz vystavování. Nic nového jsme se nedozvěděli, ale Faittík zde dostal potřebnou socializaci.
 3.1.2015 zahájení kurzu dogdancing